Кількість власноруч створених відвертих фото 7-10-річних дітей зросла на 360%

18 листопада - Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації. Згідно з останнім звітом альянсуWeProtectпро глобальну оцінку загроз для дітей в інтернеті, з2019року кількість зареєстрованих випадків сексуального насильства над дітьми онлайн зросла на 87% у всьому світі. Ця цифра підкреслює нагальну потребу в скоординованій, багатогранній роботі для захисту дітей в інтернеті.

Статистика також показала, що з2020по2022рік кількість власноруч створених відвертих фото та відео 7-10-річних дітей зросла на 360%. Чати в онлайн-іграх за 19 секунд можуть стати майданчиками для грумінгу - побудови довірливих стосунків з дитиною з метою отримання інтимних фото/відео або подальших зустрічей з дитиною. Щоб отримати такі фото або відео - злочинцям достатньо 45 хвилин з моменту знайомства в чаті. Крім того, з початку2023року кількість випадків, коли злочинці використовують штучний інтелект для створення матеріалів сексуального насильства над дітьми та експлуатації дітей, швидко зростає.

ГО #stop_sexтинг представляє тематичний комікс для дітей #Не_ведись

Громадська організація #stop_sexтинг, що активно працює для захисту дітей в інтернеті, представляє для дітей та підлітків - тематичний комікс #Не_ведись. Комікс було створено з ініціативи волонтерки організації художниці-ілюстраторки Поліни Соколової. Головна героїня - школярка Кіра - розпочинає стосунки з однокласником, та відправляє на його прохання відверті фото. Пізніше хлопець губить телефон, і інші хлопці поширюють ці фото серед однокласників. Як дівчина пережила цю ситуацію, і хто їй допоміг - читайте в коміксі #Не_ведись.

За словами авторки коміксу Поліни Соколової, головна мета створення коміксу - застерегти дітей від можливих наслідків необережного користування соціальними мережами: “Працювати над сценарієм та ілюстраціями було вкрай важливою для мене справою, адже я бачила, що серед підлітків є попит на цей контент у тій формі, що буде зрозумілою та близькою для них. Історія Кіри не є унікальним випадком, кожен з нас може так чи інакше опинитися на її місці. Важливо розуміти, що навіть коли ситуація здається безвихідною, ви завжди можете розраховувати або на допомогу близьких людей, або на допомогу за телефоном 1545 (3)”.

Комікс доступний насайті для батьків, а також насайті для дітей.

Що робити, якщо дитина надіслала інтимне фото?

- завершити спілкування та заблокувати користувача;

- зробити скріншот-докази, адже без них неможливо буде притягнути порушника до відповідальності;

- дитина має якомога раніше звернутись по допомогу до батьків чи дорослого, якому довіряє тому, що це збільшує можливість вирішити ситуацію та покарати злочинця до того, як він нашкодив ще комусь;

- звернутись до поліції або кіберполіції;

- отримати допомогу на гарячій лінії 1545(3) або психологічну допомогу насайті;

- отримати допомогу про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті можна у новомучат-боті@online_kids_bot для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, що працюють із дітьми. Технічний розробник чат-бота - компанія BotsBand.

Важливо пам‘ятати, що дорослі завжди мають бути на боці дитини, не засуджувати, не сварити, а підтримати та дати зрозуміти, що з вами дитина може почувати себе в безпеці.

Запрошуємо на вебінар"Онлайн-ігри. Що треба знати батькам"

Команда громадської організації #stop_sexтинг запрошує батьків та освітян взяти участь у вебінарі на тему:"Онлайн-ігри. Що треба знати батькам", що відбудеться у YouTube 6 грудня о 19:00.

Під час навчання ми розкажемо про те, що таке онлайн-ігри, які є переваги та недоліки онлайн-ігор, як зрозуміти, чи підходить дитині певна гра, які є загрози під час онлайн-ігор та як спілкуватися з дітьми на цю тему.

Крім того, під час вебінару спеціалісти представлять посібник для батьків: "Що треба знати про онлайн-ігри".

Щоб зареєструватись та відвідати вебінар, заповніть цюанкету.

Шановні освітяни, ми будемо вам неймовірно вдячні, якщо ви зможете поширити цю інформацію серед батьків у чатах та месенджерах!


Дякуємо за неймовірну роботу, яку ви робите, щоб захистити українських дітей від онлайн-ризиків!

З повагою, команда громадської організації #stop_sexтинг

НАШІ КОНТАКТИ:

E-mail:stopsexting.ua@gmail.com

Сайт:https://stop-sexting.in.ua/

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.