Про програму благодійного фонду The LEGO Foundation

(Королівство Данія)

Міжнародний освітній проект "Сприяння освіті"

Благодійний фонд LEGO Foundation (Королівство Данія) є неприбутковою організацією, яка входить до складу LEGO GROUP. В основі діяльності благодійного фонду LEGO Foundation (Королівство Данія) лежить віра в те, що усі діти мають рівні права на навчання і розвиток через гру. Саме тому принцип «ми дбаємо і поділяємо» був закладений в основу благодійної програми «Сприяння освіті», яка має на меті зробити продукцію компанії LEGO доступною для дітей усього світу, незалежно від їхнього соціального статусу та матеріального становища. Ключовим завданням цієї програми є надихати, мотивувати і розвивати здібності дітей, дати їм можливість вже сьогодні відчути себе відповідальними за майбутнє суспільства і зробити свій внесок в його створення.

Щороку благодійний фонд LEGO Foundation (Королівство Данія) в рамках вищезазначених благодійних програм дарує дітям з усього світу набори LEGO, залучаючи до співпраці не лише педагогів і батьків, а й Міністерства освіти, неурядові благочинні організації, щоб спільними зусиллями посприяти покращенню якості освіти.

10 липня 2010 року між Міністерством освіти і науки України та благодійним фондом The LEGO Foundation (Королівство Данія) був підписаний Меморандум про взаєморозуміння, що став основою для впровадження освітнього проекту «Сприяння освіті», який має на меті імплементацію інноваційних методів навчання в систему освіти. Таким чином Україна стала шостою державою, яка долучилася до цього проекту. Серед країн-учасниць проекту — Китайська Народна Республіка, ПАР, Бразилія, Мексика та Індія.

В рамках своєї програми фонд LEGO Foundation (Королівство Данія) забезпечує дошкільні навчальні заклади та класи початкової школи навчальними наборами LEGO DUPLO та LEGO SYSTEM, проводить тренінги для педагогів, ознайомлюючи їх з головними принципами покладеними в основу роботи з цими наборами. Імплементуючи дану програму в Україні, ми не лише розвиваємо у дітей навички конструювання (технічні навички), а створюємо умови для всебічного розвитку дитини, включаючи критичне мислення, сміливість, впевненість у собі, відповідальність, уміння працювати як самостійно, так і в команді. При цьому ключовим методом покладеним в основу навчання за цією програмою є гра, а гра – це саме те середовище, де дитина розвивається найгармонійніше.

З 2016 року Балаклійський ДНЗ (ясла-садок) №7 комбінованого типу бере участь у міжнародному освітньому проекті "Сприяння освіті" ( розвиток конструктивних здібностей у дітей дошкільного віку з LEGO - конструювання) за сприяння Міністерства освіти і науки України та благодійного фонду The LEGO Foundation (Королівство Данія)

Завдяки роботі фонду LEGO Foundation (Королівство Данія) в Україні наш заклад безкоштовно отримав 35 комплектів LEGO – матеріалів: LEGO DUPLO та LEGO SYSTEM для роботи з дітьми. Отримали можливість впровадити в свій освітній процес LEGO-конструювання. На щастя, наш заклад - один з небагатьох у Харківській області, який було обрано для співробітництва.

Перше знайомство педагогічного колективу з LEGO-технологіями відбулося 5-6 квітня 2016 року на дводенному семінарі в м. Харкові, який проводила керівник освітнього проекту "Сприяння освіті", співкоординатор благодійного фонду The LEGO Foundation в Україні Оксана Юріївна Рома.

У вересні 2016 року вийшла друком парціальна програма розвитку дитини від 2 до 6 років та методичні рекомендації «Безмежний світ гри з LEGO», схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах (Лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України від 28.12.2015 № 2.1/12-Г-150)

Змістовна робота за програмою включає в себе заходи для дітей, батьків, педагогів. LEGO-матеріали використовуються педагогами під час майже всіх режимних моментів, впродовж всього дня. Діти отримують позитивні емоції, граючи конструкторами LEGO. Включаючи фрагменти з LEGO в тематичне заняття, вихованці краще сприймають навчальний матеріал. При впровадженні у заняття гри з LEGO стала більш помітна динаміка розвитку здібностей до конструювання, діти впевнено втілюють у своїх роботах знання з оточуючого середовища, фантазують.

Наш педагогічний колектив та всі наші маленькі чарівники висловлюють щиру подяку колегам та благодійному фонду The LEGO Foundation за надану можливість удосконалити освітній процес та урізноманітнити наше дошкільне життя.

Кiлькiсть переглядiв: 514

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.